RETURN  
     
 

CLICK VIDEO TO ENLARGE

  FORMER MENS BB OVERALL WINNERS  2013 RESULTS  
  FORMER WOMENS BB OVERALL WINNERS 2012 RESULTS  
  FORMER WOMEN'S FIGURE OVERALL WINNERS 2011 RESULTS  
  FORMER WOMEN'S BIKINI OVERALL WINNERS 2014 RESULTS
  FORMER CLASSIC PHYSIQUE 2015 RESULTS
  FORMER WOMENS PHYSIQUE OVERALLS FORMER MUSCLE HEAT WINNERS TURNED
IFBB PROS
  FORMER MEN'S PHYSIQUE OVERALLS  
CLICK ON NAME FOR PHOTOS
2015 ELITE MUSCLE CLASSIC RESULTS
CLICK HERE FOR 2015 MUSCLE HEAT PHOTOS ON
 
MENS BODYBUILDING MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

WOMEN'S PHYSIQUE WOMEN'S FIGURE MEN'S PHYSIQUE WOMEN'S BIKINI  

OPEN MEN'S

OVERALL WINNER
TONY HARRIS

Bantam Weight

1. ROGER GODSEY
2. JESSE SUGGS

LIGHT WEIGHTS

1. ALLAN MILLS
2. RICHARD LEE
3. JERRY DAVIS

MIDDLEWEIGHT

1. MALCOLM HAYWOOD
2. LAWRENCE SOLOMON
3. BRETT ROLISON
4. DARYL MURPHY

LIGHT HEAVYWEIGHT
1. TONY HARRIS
2. JOHN STEPHENS
3. THOMAS KOZIK
4. TONY NANCE
5. RODRIGO ORTIZ

SUPER HEAVYWEIGHT
1. JERRY WALLER
2. TAYLOR LAMBDIN
3. PHILLIP WILLIAM

MASTER 35+ MEN'S

OVERALL WINNER
LAWRENCE SOLOMON

1.LAWRENCE SOLOMON
2. JERRY DAVIS

40+ MASTERS

OVERALL WINNER
TONY HARRIS

LIGHT WT

1.DWAYNE WILLIAMS
2.LARRY MIRABLE

HEAVY WEIGHT

1. TONY HARRIS
2. RODRIGE ORTIZ

50+ MASTERS MEN

1. DARYL MURPHY
2. ROGER GODSEY
3. JESSE SUGGS

60+ MASTERS MEN

1. JESSE SUGGS

JR MEN

OVERAL WINNER
PHILLIP TURNER

LIGHT WEIGHT

1. JOSHUA KIZER
2. DWAYNE WILLIAMS

HEAVY WEIGHT

1.PHILLIP TURNER
2. JORDAN STRICKLAND
3. JEROME FUNDERBURK

MEN'S NOVICE

OVERALL WINNER
NICHOLA SMITH

LIGHT WEIGHT
1. NICHOLA SMITH
2. TERRY SMITH
3. JERRY DAVIS
4. RICHARD LEE

HEAVY WEIGHT
1. JORDAN STRICKLAND

TEEN MEN

1. ALEX PROCTOR
2. BRENNAN MILLER

WOMENS BODYBUILDING

1. MARCIE WELCH

OPEN MEN'S

OVERALL WINNER
MICHAEL SAYSITH

CLASS A
1. SIDQ SANFORD
2. ALEC HOWARD

CLASS B
1. MICHAEL SAYSITH
2. JONATHAN VELASQUEZ
3. WILLIAM WARD
4. MICHAEL SESIMONE
5. CJ SAIN

MENS MASTERS 35+
1. JONATHAN VELASQUEZ
2. MICHAEL DESIMON

WOMEN'S OPEN

OVERALL WINNER
DAPHNE VILLANUEVA

CLASS A
1. DAPHNE VILLANUEVA
2. MACKENZIE CASPER

WOMENS NOVICE

1. DAPHNE VILLANUEVA
2. MACKENZIE CASPER
3. CHARLENE YOUNG

WOMEN'S OPEN

OVERALL WINNER
CAMILA LYRA

CLASS A
1. RACHEL MOORE
2. MAXIE FOLERFERRIS
3. KAYLAN GOOSLIN
4. CASSIE GAGNON
5. BRIDGET KNIGHT

CLASS B


1. BRITTANY LORAIA

2. CAFRA DAVIS
3. KRISTI LEE
4. CELESTE HUNT

CLASS C
1. CAMILA LYRA
2. COURTNEY RICH
3. JORDAN HARTSELL
4. ALYSSA ISLEY
5. TRACY MILLER

CLASS D
1. CLARISSE RICHARDSON
2. ARLENE MITCHELL
3. DARLENE MITCHELL
4. CHRISTIAN STEPHENS
5. MOSHERA MILLS

WOMEN'S JUNIOR
1. KRISTA MARTIN
2. CHERIE NICHOLS
3. KATELYN YOUNCE

WOMEN'S NOVICE

OVERALL WINNER
JORDAN HARTSELL

CLASS A
1. RACHEL MOORE
2. CHERIE NICHOLS

CLASS B
1. JORDAN HARTSELL
2. ARLENE MITCHELL
3. TRACY MILLER
4. DARLENE MITCHELL
5. KENDRA BASS
6. JADA BARNES
7. KATELYN YOUNCE
8. GEORGETTE CROOKS

35+ FIGURE

OVERALL WINNER
KRISTI LEE

CLASS A

1. KRISTI LEE

2. CELESTE HUNT

CLASS B

1. MOSHERA MILLS

MASTERS 50+
1. MAXINE SOLERFERRIS

2. JADEN BARNES
3. PAULA MOSES
4. BRIDGET KNIGHT
5. MARCI WELCH

MEN'S OPEN

OVERALL WINNER
CHRIS MOSELY

CLASS A
1. STEPHEN DAMASCO
2. BLOY BYA
3. ERNEST DAVIS
4. ADAM HIVELY
5. ARDIE BOAN
6. DALTON DACOSTA

CLASS B
1. JASON BYRD
2. JIMMIE CARROLL
3. VALON KONUSHEUCI
4. ERIC BENITOU

CLASS C
1. ASON KEVERYN
2. TRENTON PINNIX
3. JONATHAN NICHOLS
4. AARON MATHEWSON

CLASS D
1. CHRIS MOSELY
2. DANIEL LOZOYA
3. JUSTIN THOMAS
4. REGINALD PARKER
5. CHARLES VANOY
6. ROBRT TERHUNE
7. DREW HILBRUN
8. CHAD HITCHCOCK
9. DANIE RICHARSON

MENS MASTERS 35+

CLASS B
1. DREW HILBURN
2. RAY BARRE

MASTERS 40+

OVERALL WINNER
JASON KEVERYN

CLASS A
1. JIMMIE CARROLL
2.ARDIE BOAN

CLASS B
1. JASON KEVERYN

MEN'S TRUE NOVICE

OVERALL WINNER
JUSTIN THOMAS

CLASS A
1. STEPHEN DAMASCO
2. TREY WEBSTER
3. CORY MAXWELL
4. DENNIS TARPLEY
5. JASON SAUNDER
6. ERIC BENITOU
7. JOHN PADAGAS
8. RAYMOND DIAZ

CLASS B
1. JUSTIN THOMAS
2. RIGINALD PARKER
3. JERRY MCCLURE
4. DREW HILBURN
5. ROBERT TERHUNE
6.DREQUAN HOSKEY
7. AARON MATHEWSON
8. DANIEL NEAL
9. DANIEL RICHARDSON
10. DEMARCUS DAVIS

WOMEN'S OPEN

OVERALL WINNER
CHARLIE STINHIBER

CLASS A
1. CHARLIE STEINHILBER
2. AMBER OWEN
3. BETHANY NELL
4. JAMIE BUHAGIAR
5. BRITTANY WATKINS

CLASS B
1. ELYSSE PHILLIPS
2. SOMMER TOMLINSON
3. HAYLEE HILTON
4. NAOMI KONBENE
5. HOLY JONES
6.JUSTIME NICOSON
7. KRISTIN FOWLER

CLASS C
1. BRITTANY LOMBAFDO
2. KARISSA GRIER
3. TARA JAY
4. AMBER CONNOR
5. MALLORY NOLAN
6. SONYA WHITAKER
7. PAULA CROWLEY SHORT
8. ALEEYAH PRYER

CLASS D
1. JENNIFER CATLELLOW
2.. KELLY SAMPSON
3. MELISSA BIERKORTTE

MASTERS 40+
1. SONYA WHITAKER
2. ANGIE HUB
3. REBECCA LEE

MASTERS 45+
1. ANGIE HUB

WOMEN'S NOVICE

OVERALL WINNER
NAOMI KOUBENEE

CLASS A
1. NAOMI KOUBENEE
2. EMILU ROSAGE
3. JUSTINE NICHOLSON
4. ANNA HARRIS
5. JAMIE BUHGIAR
6.KRISTIN FLOWERS
7. ELIZABETH CROPPS

CLASS B
1. TARA JOY
2. KARISSA GRIER
3. JENNIFER CASTELLAW
4. MALLORY NOLAN
5. AMBER SIMON
6. SAMANTHA BROOKS
7. MELISSA BIERKERETTE
8. KELLY SIMPSON
9. REBECCA LEE